usługi

Grafika komputerowa

Identyfikacja wizualna firm i organizacji - logo, wizytówki, teczki, banery i wiele więcej.

Jak Cie widzą - tak Cie piszą

Zastanawiałeś się kiedyś jak widzą Cię potencjalni klienci? Czy ich odczucia są pozytywne czy raczej negatywne? Powiedzenie „Jak Cię widzą - tak Cię piszą” jeszcze nigdy nie było tak prawdziwe. Wizerunek marki to więc, w dzisiejszym świecie nieskończonej konkurencji, podstawa. Klient długo podejmować będzie decyzje o zakupie ale większość z firm jest w stanie odrzucić w sekundy.

Aby pomóc Ci nie znaleźć się w grupie ekspresowo odrzuconych pomagamy tworzyć strategie komunikacji wizualnej oraz wizerunki firm, organizacji, wydarzeń oraz produktów, zarówno tych działających od lat jak i dopiero wchodzących na rynek, które dobrze służyć będą przez lata. 

usługi

Co dokładnie robimy

Poniżej przedstawiamy usługi świadczone przez nas w obszarze obsługi serwerów internetowych, zarządzania domenami oraz uruchamiania poczty firmowej.
co robimy

Logo

Logo to znacznie więcej niż tylko obraz, to punkt rozpoznania dla klientów i ważny fundament budowania wizerunku Twojej firmy. 

"Logo jest kropką na końcu zdania, nie jest ono jednak samo w sobie zdaniem."
~ Sagi Haviv, CGH

Logo więc nie opisuje. Logo identyfikuje. Logo można opisać jako twarz firmy. Czy widząc twarz prezesa jakieś firmy wiemy czym ona się zajmuje? Zwykle nie Dopiero gdy dodwiemy się kim jest ten prezes, połączymy go z firmą, wielokrotnie jeszcze go zobaczmy w otoczeniu materiałów wypuszczanych przez tą firm to stworzymy sobie skojarzenie twarzy prezesa z daną firmą - tak samo działa logo. Idealnym tego przykładem jest logo Apple, które nie ma absolutnie żadnego związku z działalnością firmy, a zna je cały świat :)

Logo zwykle jest pierwszą rzecz, którą potencjalny klient zauważy w Twojej firmie. Logo to znacznie więcej niż tylko obraz, to punkt rozpoznania dla klientów i ważny fundament budowania wizerunku Twojej firmy. Często mówi się, że klienci formułują opinię o firmie w ciągu kilku sekund nawet na podstawie samego logo. Dobrze zaprojektowane logo to łatwy sposób na przekazanie potencjalnym klientom, że Twoja firma jest profesjonalna, godna zaufania i dostarcza wysokiej jakości towary lub usługi.

Im mniej logo mówi, tym lepiej.

Poopowiadać o swojej firmie można na stronie internetowej, za pomocą reklam, marketingu w jakiejkolwiek formie. Logo natomiast nie jest jedną z tych rzeczy, które służą opisaniu firmy a jedynie identyfikacji marki, wyróżnienia jej na tle innych i zapadnięcia w pamięć. Jeśli popatrzymy na najbardziej znane symbole największych marek na świecie to zauważymy, że żadne z nich nie pokazuje czym się firma zajmuje, każde "mówi" nam jak najmniej, a dodatkowo z każdym kolejnym rebrandingiem każde logo jest jeszcze bardziej upraszczane.

Weźmy na przykład żółtą ramkę National Geographic. To logo jest bardzo proste i działa poprzez skojarzenie. Jeśli wylądowałeś wczoraj na Marsie i nie wiesz nic o National Geographic to powiesz, co to do diabła jest, to jest tylko żółty prostokąt, to nic takiego. Ale w połączeniu z nazwą i dzięki konsekwentnemu stosowaniu przez lata właśnie ten żółty prostokąt stał się symbolem rozpoznawanym na całym świecie a dodatkowo jest niesamowicie uniwersalny. A czemu prostokąt? Czemu taka ramka? Mało kto pamięta początki National Geographic. Firma ta zaczęła od publikowania gazet a gazety te na okładce miały właśnie dookoła żółta ramkę! Stąd później wziął się żółty prostokąt w logo NG. Podsumowując, logo powinno wyrastać z badań, historii, zachowania dotychczasowej wartości marki w połączeniu z rozwiązaniem dotychczasowego problemu, który sprawił, że logo wymagało rebrandingu.

Czego spodziewać się zamawiając u nas projekt logo?

Niezależnie od tego ile i jakie projekty będą przez nas realizowane dla firmy  pierwszym krokiem po ustaleniu warunków współpracy i podpisaniu umowy jest przeprowadzenie strategicznej rozmowy o celach firmy, jej wartościach, klientach.

Ostatecznie, w rezultacie współpracy klient dostaje od nas:

  • Brand Stylescape - więcej informacji
  • Brand Guidelines
  • Projekt logo
  • Wizualizacje zastosowań logo
do portfolio kontakt

Materiały biurowe

Materiały biurowe to jeden z podstawowych elementów identyfikacji wizualnej marki, który szczególnie w przypadku firm operujących stacjonarnie nadal jest podstawowym narzędziem marketingu.

Mocna podstawa

Zakup materiałów biurowych nie jest czymś, co wszystkie firmy uważają za ważną decyzję biznesową, która wymaga uważnego przemyślenia i rozważenia. Jednak prawdą jest, że są one bardzo ważne, ponieważ nie tylko identyfikują biznes, ale są również skutecznym narzędziem marketingowym. Profesjonalnie wykonane dają poczucie profesjonalizmu i często może to przyciągnąć nowych klientów. Myśląc o materiałach biurowych należy wziąć pod uwagę korzyści płynące z właściwego jej wykonania.

Budowanie zaufania jest ważnym elementem przyciągania i utrzymywania klientów. Głównym celem materiałów biurowych jest przedstawienie firmy w sposób pozytywny i profesjonalny. Mówi to obecnym i potencjalnym klientom, że firma dba o wszystko czym się zajmuje. Umowa czy podziękowania za współprace wysłane na ładnym papierze w dobrze zaprojektowanej teczce powodują pozytywne odczucia i budują trwałą relację z klientami. Oczywiście, klienci często kierują się ceną, ale nie zawsze, a jeśli za tą samą cenę u jednej osoby dodatkowo dostają tego typu miłe rzeczy, które zachwycają i treścią i wyglądem to możemy być pewni, że nie przejdą już do konkurencji.

Podczas korespondowania z klientam i innymi firmami, materiały biurowe są pierwszą rzeczą, którą zauważą. Również, gdy potencjalni klienci mają pierwszy kontakt z Twoją firmą na spotkaniu czy konferencji najpewniej rozdawać będziesz im swoje wizytówki i materiały reklamowe w teczkach. Jakość papeterii firmowej jest częścią wprowadzenia Klienta do firmy i powinna reprezentować ją w pozytywny sposób. Należy pamiętać, że po tym, jak przedstawiciel naszej firmy daje wizytówkę i odchodzi, wizytówka jest tym co pozostaje przy potencjalnym kliencie, więc ważne jest, żeby zostawiała po sobie takie odczucia jakie wartości i poziom usług reprezentujemy.

Do podstawowych materiałów biurowych zazwyczaj zaliczamy: wizytówkę, teczkę, papier firmowy oraz kopertę.

Ponadprogramowo

Ważne jest, żeby klient w każdym punkcie styczności z marką otrzymywał od niej taki sam spójny komunikat. Każda firma w inny sposób świadczy swoje usługi i kontaktuje się z klientem dlatego wybór materiałów biurowych powinien być całkowicie indywidualny. Innymi materiałami biurowymi mogą to być: długopisy, ołówki, faktury, karteczki reklamowe, broszury, foldery, propozycje kontraktów, oferty i wyceny, listy polecające, podziękowania i przeprosiny itd. Warto zabić o to, żeby materiały, które widzą klienci były profesjonalnie wykonane oraz były wysokiej jakości.

do portfolio kontakt

Materiały cyfrowe oraz do druku

Pod określeniem "materiały cyfrowe" kryją się u nas projekty wszystkiego co prezentowane będzie na jakimkolwiek ekranie czyli m.in. banery, reklamy internetowe, materiały na social media, prezentacje multimedialne itp. Dodatkowo zapewniamy też usługi w zakresie projektowania wszelkich materiałów do druku takich jak plakaty, ulotki, katalogi, rollupy itd.

Pierwsze wrażenie

Firmy nigdy nie powinny zapominać, że mają tylko jedną szansę na zrobienie pierwszego wrażenia - czy to z klientami, potencjalnymi pracownikami, czy inwestorami - i pierwsze wrażenia mogą przyczynić się do zawarcia lub zerwania transakcji w mgnieniu oka.

Rzeczywiście, badanie przeprowadzone przez Google wykazało, że użytkownicy sieci formują sobie opinie o firmie już po 50 milisekundach na stronie internetowej. To wszystko, czego trzeba, żeby ktoś zbudował wstępną opinię o firmie bazując na estetyce materiałów, co często decyduje o tym czy zainteresuje się dalej czy opuści stronę.

Wszystko to dzieje się w niezwykle krótkich przedziałach czasowych od 17 do 50 milisekund - szybciej niż mrugnięcie oka, które trwa od 100 do 400 milisekund.

Let’s clear up the most important issue first. Naturally, your company will be motivated by numbers first and foremost, so you need to know that if you’re going to invest in good design, it’s going to pay off.It will. In fact, numerous studies over the years have shown that design-led companies enjoy greater turnover and greater profits than those which don’t place an emphasis on design.Digital Experience Design summarised the findings of these studies in a recent blog post. Below are the results that clearly show how design is boosting business growth in the UK:

do portfolio kontakt

Przestrzeń

Myślisz nad założeniem poczty firmowej np. biuro@twojadomena.pl? Skontaktuj się z nami, a pokierujemy Cię przez wszystkie potrzebne rzeczy! Jeśli skorzystasz z usługo stworzenia strony internetowej wszystkie rzeczy potrzebne do włączenia jej od podpięcia domeny do ustawienia maila zrobimy za DARMO!

Brands are not just seen—they are experienced. In addition to a company’s logo and digital presence, brands must also communicate in the physical world. We design displays, signage and wayfinding systems, and interior and exterior architecture that help your brand function in spaces of all shapes and sizes.

Marki są nie tylko widoczne - doświadczamy ich. Oprócz logo firmy i jej cyfrowej obecności, marki często muszą również komunikować się, wpływać na odbiorców w świecie fizycznym. Projektujemy cyfrowe billboardy, szyldy, systemy oznakowania dojazdu jak również architektura zewnętrzną i wewnętrzna przestrzeni biurowych.

chcę wiedzieć więcej

Opakowanie - najlepsza inwestycja

Najczęstsze typy działań w zakresie projektowania opakowań:
- stworzenie od zera projektu opakowania dla nowego produktu
- refreshing - odświeżenie wizerunku dotychczasowego opakowania
- stworzenie projektów dla serii produktów
- dodanie nowego produktu do istniejącej serii, który jest spójny wizualnie z resztą.

Jedną z najlepszych inwestycji na wczesnym etapie rozwoju firmy jest zainwestowanie w projekt opakowań. Wysokiej jakości opakowania dodadzą marce wartość dodaną, którą ciężko opisać słowami. Nie bez przyczyny mamy powiedzenie, ze "kupujemy oczami" :) Dla większości produktów konsumenckich projektowanie opakowań jest jednym z najbardziej efektywnych i opłacalnych narzędzi marketingowych. Dlatego też wszystkie największe marki produktów, chociażby spożywczych, co jakiś czas są w pewnym stopniu przeprojektowywane.

1. Przyciągnij klientów - złóż obietnicę i jej dotrzymaj

Wygląd produktu wpływa na nasze pierwsze wrażenie o nim. Już z samego tylko tego powodu dobrze wykonany projekt opakowania zaprojektowany z myśla o grupie docelowej jest praktycznie niezbędny dla sukcesu każdej firmy. Dodajmy do tego fakt, że na półce sklepowej, czy to w fizycznym sklepie czy internetowym, Twój produkt nie leży sam. Otacza go masa produktów takich samych lub bardzo podobnych. Jeśli mówimy o różnicach chociażby w komforcie użytkowania czy, w przypadku produktów spożywczych, smaku to są to wartości, których nie jesteśmy w stanie doświadczyć przed dokonaniem zakupu. Fundamentalne jest więc przekonanie klienta do zakupu naszego produktu zanim będzie mógł go użyć, złożenie obietnicy jakości naszego produktu a następnie, już po zakupie, jej dotrzymanie (!). Jest to niezmiernie istotne, ponieważ jest to podstawowy i najprostszy mechanizm budowania lojalności marki wśród klientów. Większość osób gdy trafi w danej kategorii na produkt odpowiadający im jakością, nie będzie próbowało produktów konkurencji ryzykując ewentualny spadek jakości tego produktu.

2. Pokaż innowacyjność i rozwój firmy

Z przykrością patrzymy jak wiele firm dba o rozwój swoich usług i produktów nie docierając z tą informacją do konsumentów. Słowa docierają do nas dużo słabiej niż materiały wizualne i pozostają w naszej pamięci dużo krócej. Trendy się zmieniają a produkty rozwijają, coraz bardziej istotne dla klientów są takie wartości jak zrównoważony rozwój czy ochrona środowiska. Ważne jest więc, żeby za pomocą dostępnych materiałów wizualnych przekazać klientom wiadomość - jesteśmy tutaj, rozwijamy się dla Ciebie, reprezentujemy te same wartości co Ty. Najprostszym sposobem na uzyskanie takiego efektu dla znacznej ilości firm zajmujących się produkcją i sprzedażą dóbr konsumenckich są opakowania, które tak samo jak i produkt powinny ciągle i wciąż się rozwijać. Tyczy się to zarówno marek nowoczesnych jak i tradycyjnych. Przykładem marki tradycyjnej może być Coca-Cola, która produkowana jest od dziesiątek lat według ten samej receptury. Jej wizerunek mocno nawiązuje do tradycji i początków firmy a jednak czasem co pare lat a czasem miesięcy jej wygląd jest częściowo przeprojektowywany.

3. Zwiększ swoje zyski

Najpewniej najlepszym powodem do opracowania nowych opakowań jest to, że pomagają one zwiększyć zyski. To oczywiste, że dobrze zaprojektowane opakowanie dodaje dużo mocy do Twojej obecności na półce. Wyróżnia się on na rynku i tworzy tożsamość, która staje się lojalnością wobec marki, o ile jakość produktu jest zgodna z obietnicą złożoną przez opakowanie. Profesjonalne wzornictwo i wygląd marki będą niezapomniane i stworzą rozpoznawalność marki. Jeśli Twój produkt może być zadowolony i satysfakcjonujący, możesz obsługiwać klientów ponownie i ponownie. Wszyscy wiemy, że łatwiej jest obsłużyć istniejących klientów niż znaleźć nowych.

Profesjonalne projektowanie opakowań zdecydowanie opłaca się na dłuższą metę. Badania wykazały, że za każdego dolara wydanego na reklamę w sklepie, był zwrot z inwestycji w wysokości 7,21 dolarów za każdego wydanego dolara!. To inwestycja, która pokaże natychmiastową poprawę w Twojej firmie i jeszcze większe zyski w przyszłości. Świetna marka i silna tożsamość marki może ugruntować Twoją pozycję na rynku, dodając długotrwałe korzyści dla Twojej firmy. Jeśli sprzedasz swoją firmę, ta inwestycja w Twoją markę będzie stanowić dużą część wyceny Twojej firmy.

do portfolio kontakt
właściwości

Jak to robimy?

Poniżej przedstawiamy sposób świadczenia przez nas usługi w obszarze tworzenia identyfikacji wizualnych, projektowania przestrzeni biurowych oraz opakowań produktowych.
Jak to robimy

Indywidualne podejście

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu każdy jest wyjątkowy i unikalny. Nie korzystamy z jakiegokolwiek typu szablonów. U nas nie ma miejsca na niezadowolenie.

Estetyka + cel

Wierzymy nierozerwalnie w połączenie obu powyższych i tak projektujemy :) Każdy wypuszczony przez nas projekt oprócz wyglądu musi też spełniać swój cel strategiczny.

Brand book

Zamawiając u nas materiały graficzne dostajesz plik pdf zawierający jasne instrukcje dotyczące używania logo i innych materiałów graficznych, w tym projekty logo, czcionki, palete kolorów oraz zastosowania.

Typy plików

Jak mało która firma dostarczymy Ci projekty we wszystkich najczęściej używanych formatach jak i wytłumaczymy, który format gdzie można zastosować bez dodatkowej opłaty. Jeśli zajdzie taka potrzeba możemy również dostarczyć plik w nietypowym formacie.

Prawa autorskie

Na życzenie sporządzimy dla Ciebie umowę przekazania praw autorskich do wykonanego projektu. Będziesz miał wszystkie prawa majątkowe do  wykonanych przez nas grafik.

Archiwizacja

Twój projekt przechowujemy bezpiecznie w naszym archiwum. Zawsze gdy przez przypadek usuniesz pliki, możesz zwrócić się do nas.  Istnieje również możliwość modyfikacji projektu gdy zajdzie taka potrzeba.

Zobacz też:

potrzebujesz w czymś pomocy?